Arama Motoru Kaydı Gerekli mi?

No Comments

Basit cevap hayırdır – arama motoru gönerimi gerekli değildir. Günümüzde arama motorlarının çoğu (en önemlisi Google) bağlantıları izleyerek sayfaları tarar ve dizine ekler. Bu mantığı kullanarak, zaten dizine eklenmiş sayfalardan gelen tek bir bağlantı, sayfanızı motora tanıtır. Daha sonra, bu sayfa sitenizdeki diğer sayfalara bağlanırsa, bunlar da dizine eklenir … vb.

Bu nedenle, gelen bağlantı çok önemlidir. Aslında, geri bağlantılar elde SEO en önemli olabilir. Teorik olarak, bir web sitesi sahibinin bağlantılar için “keşif yapması” veya “avlanması” gerekmez. Sunulan içerik ilgi çekici, yararlı ve / veya önemliyse, web kullanıcıları arasında bilgiye bağlantı verme eğilimi doğaldır. Google PageRank algoritmasının temeli budur.

Saygılarımızla, sitenizi arama motorlarına göndermek zarar veremez. Ayrıca, yalnızca büyük adamlara gönderdiğinizi varsayarsak, yalnızca yaklaşık 5 dakikalık ek çalışma gerektirir. Ve bir kez yeter … sitenizi bir defadan fazla göndermenize gerek yoktur. Sitenizin daha hızlı veya daha sık taranmasına yardımcı olmaz veya taranmaz.

Sitenizi Google, Yahoo, MSN ve diğer pek çok kişiye göndermenin ücrete tabi olmadığı unutulmamalıdır. Birçok SEO şirketi, endeksli olmak için ödemek zorunda olduğunu iddia ediyor. Durum böyle değil ve bu şirketlerden uzak dururum. Para açtırlar ve ilginizi çekmezler.

Hiç harita getirmeden ülke çapında tatile gitmeyi düşünür müsünüz? Bir harita ile bazı yerlerde yolunuzu bulmak yeterince zordur. Bu macerayı onsuz deneseydiniz ne kadar zor olurdu? Yine de, insanların çevrimiçi dünyada her gün yaptığı şey tam olarak budur. Başarı için bir yol haritası olmadan kendi işlerini çevrimiçi yapmaya çalıştılar. Sonra, aylarca veya yıllarca çevrimiçi dolaştıktan sonra, hayal kırıklığı içinde vazgeçiyorlar ve vazgeçiyorlar. İnternetin onlar için çalışmadığını söyleyerek uzaklaşıyorlar. Çalışmamasının nedeni bir harita seçip takip etmemeleri!

Online shuffle’da kaybolmanıza gerek yok. Aşağıda, kursunuzun haritasını çıkarmanıza ve doğru yönde başlamanıza yardımcı olacak on adım vereceğim. Hayal gücünüzün herhangi bir parçasıyla bilmeniz gereken her şey değil, ancak üzerine inşa etmek için temel bir temel verecektir.

Yeni başlayanlarınızın İnternet pazarlama karlarına haritası olduğunu düşünün.

1. Hedeflenen bir pazar seçin

Çoğu insanın bir işe başlarken yaptığı en büyük hata, bir ürün seçip satın almak isteyen kişileri bulmaya çalışmasıdır. Yolculuğunuzda başladığınız yön buysa, varış yerinizden ters yöne gidiyorsunuz demektir. Akıllı işletmeler farklı bir konseptten hareket ederler. Önce bir pazar seçerler, sonra da insanların aradığı bir ürün seçerler. Başka bir deyişle, ürünlerini satmak için olası satışlar bulmaya çalışmak yerine, hedeflenen aday müşteriler bulurlar ve sonra onlara ne satın almak istediklerini sorarlar.

Potansiyel müşterilerinizi nereden alacağınızı bilinceye kadar bir iş kurmayı düşünmeyin. Önce hedef müşterileri düşünün. Ardından, bu kişiler için bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Sitenizde genel bir kitlenin günde 1.000, yoksa ürünlerinizi satın almak için herhangi bir bedel ödemeye istekli ve umutsuz olan insanların günde 10 isabet yapmasını mı tercih edersiniz? Akıllıysanız, satın almaya hazır insanları seçeceksiniz!

2. Bir Ürün Geliştirin

Ardından, bu pazar için bir ürün veya hizmet geliştirmeniz gerekir. Bu adıma geldiğinizde sadece bağlı kuruluş programlarının bandwagonuna atlamayın. Çevrimiçi ürün satmanın üç ana yolu vardır:

a. Kendi özel ürününüzü yaratıyorsunuz.

Bu sahip olduğunuz en iyi fırsat. Kendi ürününüzü geliştirirseniz, fiyatını seçebilir, başkalarına yeniden baskı hakları satabilir, bir ortaklık programı oluşturabilirsiniz, vb. Bana bunu yapamayacağınızı söyleme. On binlerce yenilikçi girişimci, kariyerlerine başlamak için kendi bilgi ürünlerini kullanmıştır. Yapabilirsin.

Yaşamınız boyunca, bir How-To ürününde paylaşabileceğiniz bir şeyler öğrendiğinizden eminim. Belki bir How-To ürünü için doğru bilgiye sahip başka birini tanıyorsunuz ve her ikisinin de haklarını paylaştıysanız bir ürün oluşturmalarına yardımcı olmayı önerebilirsiniz. Sadece bu fırsatı geçip bunun yapılamayacağını söylemeyin.

b. Çevrimdışı bir ürün için bir ürünün haklarını veya Ortak Girişimi satın alırsınız.

Başarılı ürünlerin haklarını 500 – 20.000 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Başka biri, hedeflediğiniz pazarın ilgilendiğini bildiğiniz bir ürün oluşturduysa, onlara haklarından dolayı büyük bir ön ödeme yapın. Bu şekilde kendi ürününüzü alabilir ve hiçbir zaman telif ücretlerinde bir kuruş ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, hedeflediğiniz pazarın okuduğu dergilerde arama yapabilir ve insanların sattığı ürünleri arayabilirsiniz. Daha sonra, onları arayın ve belirli bir kâr yüzdesi veya ön ödeme için ürünlerine özel İnternet hakları isteyin.

c. Bir satış ortağı programına katıldınız.

İnternet’e yeni başlıyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir. Aklınızda bulundurmanız gerekir ki, kendi ürününüzün yaratılması veya bir ürünün haklarının elde edilmesinde oldukça kârlı bir potansiyel sunmuyor. Kesinlikle sahip olmak zorundalar. Ayrıca her satıştan elde ettiğiniz karlara özel dikkat gösterin.

10 $ ‘lık kitapların satışında yalnızca% 5 komisyon ödemeniz gerekiyorsa, müşteri başına yalnızca 50 sent kazanırsınız. 2.000 müşterinin sadece 1.000 $ kâr elde etmesi gerekir. İnternette böyle para kazanamazsınız! Daha yüksek fiyatlı ürünler ve daha yüksek komisyonlar arayın … özellikle% 25 veya daha yüksek aralıktaki komisyonlar.

3. USP oluşturun

Ürün veya hizmetiniz için Benzersiz Satış Pozisyonu oluşturun. Çok fazla şirket sadece çevrimiçi ben-çok şirket olmaya çalışıyor. Bir sonraki adam gibi olamaz ve küresel ekonomide kar elde etmeyi bekleyemezsiniz. Sadece sipariş vermek için bir sonraki adamın web sitesine gitmek müşterileriniz için çok kolay.

Ürününüz veya teklifiniz için bir Benzersizlik oluşturmanız gerekir. Kimsenin yapamayacağı şeyleri neler sunabilirsiniz? Daha iyi garantiler, daha iyi müşteri hizmetleri, daha teknik destek, daha hızlı nakliye veya daha düşük fiyatlar sunabilir misiniz? Sizi tüm çevrimiçi rakiplerinizden ayıracak bir şey düşünün ve ne olduğunu ayrıntılı olarak anlatın.

4. Bir Alan Adı ve Barındırma Hizmeti Seçin

Bir sonraki adım, şirketinizi, USP’nizi ve teklifinizi açıklayan bir alan adı seçmektir. İşletmeniz hakkında mümkün olduğunca kısa ve açıklayıcı tutmaya çalışın. Ürününüzün tirelerini veya yazım hatalarını kullanmaktan kaçının. Bunların her ikisi de, kullanıcıların alanı yazmaları durumunda alan adınızın bir kısmını dışarıda bırakmasına neden olur. Başka biri, elde etmek için çok çalıştığınız ücretsiz trafik alacaktır.

Hosting için kişisel olarak Virtualis’i kullanmayı seçiyorum çünkü sektördeki en hızlı müşteri hizmeti ve teknik desteğe sahipler. Test edin. Sana bir saat içinde cevap verecekler … günün 24 saati. Şimdiye kadar bulunduğum başka hiçbir şirket bile yaklaşmadı!

5. Müşteri Dostu Bir Site Geliştirin

Sürecin bir sonraki adımı web sitenizi geliştirmek ve dünyanın görmesi için koymaktır. Tam zamanlı bir İnternet işine sahip olmayı planlıyorsanız, herhangi bir yazılım mağazasında bulunan düzinelerce programdan birini kullanarak siteyi nasıl tasarlayacağınızı öğrenmenizi öneririz.

Siteniz büyüdükçe işi yalnızca düzenleme üzerinde kendiniz yapabiliyorsanız çok fazla tasarruf edersiniz. Ana işiniz çevrimdışıysa ve yalnızca ikincil bir gelir ekliyorsanız, sitenizi sizin için bir profesyonel yapmayı düşünebilirsiniz.

Sitenizi tasarlarken, müşteriyi daima aklınızda bulundurun. Çevrimiçi kredi kartı siparişleri için sipariş formları sağlayın. Tüm bağlantıların anlaşılmasını kolaylaştırın. Sitenizi basit tutmaya çalışın. İşletme sahibi değil, müşteri gibi düşünün.

Müşterileriniz, işletmenizle neredeyse sizin kadar ilgi duymazlar. Sitenizin ve USP’nizin avantajlarını sitenin üzerine yerleştirdiğinizden emin olun. Web sörfçülerinin yarısından fazlası hiçbir zaman bilgi dolu ilk ekranı geçmez. Bu nedenle, onlara ihtiyaç duydukları bilgileri mümkün olan en kısa sürede vermelisiniz. Her tür işletme için kurallar Avantajlar, Avantajlar ve daha fazlası Avantajlardır.

6. Bir Özgürlük Teklif Et

Sitenizde trafik ve satış geliştirmenin en önemli anahtarlarından biri, çizim faktörü olarak her zaman bir çeşit freebie sunmaktır. Örneğin, düzinelerce ücretsiz rapor, hava durumu raporu, haber ve daha fazlasını sunuyoruz. Son 8 aydaki en büyük çizim faktörüm, sitemizde bu bültene abone olan kişilere sunduğumuz iki ücretsiz e-kitap oldu.

Ne tür bir işte olursanız olun, bir freebie bulmanız gerekiyor. Ücretsiz bir rapor oluşturun ve verin. Sitenize bir mesaj panosu veya başka bir CGI programı ekleyin. Yazılımınızın ücretsiz bir demosunu verin. Ziyaretçilerinize çekmek için sitenizde ücretsiz olarak verebileceğiniz bir şey oluşturun.

7. Kendi Kaydolma Listenizi başlatın

Bildiğim neredeyse her tam zamanlı İnternet pazarlamacısı, kendi türünde kendi Opt-in e-posta listesini geliştirdi. Çoğu için, e-posta ile gönderdikleri haftalık bir bülten. Diğerleri için Günün İpucu olabilir. Diğer kişilerin önemli güncellemelerini gönderdikleri bir liste olabilir.

Ne yapmayı seçerseniz seçin, sadık e-posta abonelerinin bir listesini oluşturmaya odaklanırsanız oranlar yanınızda olacaktır. Çok nadiren müşteriler sitenizi ilk ziyaret ettiklerinde sizden alışveriş yaparlar. Çoğu listeye girecek, birkaç hafta veya ay boyunca takılmaya başlayacak ve daha sonra sizden satın alacaklar. Paralarını sizinle geçirmek istemeden önce sizi tanımak zorundalar.

En etkili olası satışların çevrimdışı reklamcılıktan geldiğini tespit ettim. Örneğin, işletmeniz için popüler bir hedef dergide reklam satın alabilirsiniz. Ayrıca kart destelerinden birinde kartpostal da satın alabilirsiniz. Bir kooperatif başlatın ve 10 kişinin sizinle reklam yayınlamasını sağlayın ve kendi reklamlarınızı ücretsiz olarak yayınlayın. Sitenize gelen çevrimdışı olası satışlar genellikle çevrimiçi reklamcılık yöntemlerinden çok daha yüksek oranda alıcı içerdiği ortaya çıkar.
10 adımlık kısa ana hatlarımızı bir araya getirdiğinizde, kendi İnternet başarı hikayenizi oluşturmak için temel bir haritanız olur. Harita olmadan bir yolculuğa çıkmayı düşünmezsiniz. Bu yüzden harita olmadan çevrimiçi olarak tek başına gitmeye çalışmayın.

  Alternatik BLOG

  Dijitalde yerini alıp dikkatleri üzerine çekmek için adım atmak isteyen şahıs ve şirketlere yönelik amacı tasarım odaklı olan web siteleri, uygulamalar, portfolyolar, işyeri içi ve dışı paket programlar geliştiren veya sunan full servis bir web stüdyosuyuz.

  Ücretsiz Analiz

  Rekabeti yüksek anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde arttırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri.

  Haber bültenimize üye olun!

  There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

  Yorum Yap