Bir bağlama stratejisine ilişkin bağlantı metninin önemi göz ardı edilemez. Geri bağlantılar, arama motoru algoritmasının büyük bir parçasıdır. Bir bağlantı kampanyası başlatırken, harici sitelerin bağlantı metninde uygun anahtar kelimeleri ve terimleri kullanarak bağlantı kurması çok önemlidir.

Hemen her zaman, adayları bağlamak, şirket adını bağlantı metni olarak kullanacaktır. Bu, hedef şirketin ürün veya hizmetlerine ilişkin herhangi bir açıklama sağlamaz. Elbette, marka bilinci oluşturma amaçları için harika olabilir, ancak genellikle gerekli değildir. Çoğu durumda şirketler, markalarını içeren aramalar için zaten çok yüksek (ilk değilse).

İşte kurgusal “Acme Plumbing Supplies” şirketini kullanan bir örnek:

Çoğu kişi sadece “Acme” terimlerini kullanarak bağlantı kuracaktır. Bu sorun değil, ancak şirketin ürünlerini veya hizmetlerini tanımlamaz veya herhangi bir bağlam sağlamaz. “Sıhhi tesisat” kelimesini veya “sıhhi tesisat malzemeleri” terimini (yani “Acme Sıhhi Tesisat” veya “Acme Sıhhi Tesisat Malzemeleri”) ekleyerek, şirket sitesine başka şekilde ulaşmamış olabilecek ek trafik çekebilirsiniz.

Bize Ulaşın
WhatsAppAli KemalWhatsApp