Gelen Bağlantılar Sıralamamı Zedeleyebilir mi?

 • 17 Nisan 2014
 • SEO
No Comments

Yanıt basit – gelen bağlantı arama sıralamanıza zarar veremez . Bu kesin olarak nasıl biliniyor? Birincisi, gelen sıralamanıza zarar verecek olsaydı, rakipleriniz sürekli olarak bağlantı çiftliklerinden sitenize bağlanırdı. Böyle bir senaryo sizin kontrolünüz dışında. Bu nedenle Google, gelen bağlantılardan dolayı sitenizi cezalandıramaz.

Öte yandan, gayri meşru dış bağlantı için cezalandırılabilirsiniz. Gölgeli veya etik olmayan arama uygulamalarına dahil olabilecek herhangi bir web sitesine veya site grubuna bağlantı vermemeniz şiddetle tavsiye edilir. Bunu yapmak, Google tarafından kara listeye alınmasına ve sonuçta SEO stratejinizin bozulmasına neden olabilir. Her ne pahasına olursa olsun bu durumdan kaçının ve tüm harici bağlantıların güvenilir ve güvenilir kaynaklara işaret ettiğinden emin olun.

Çalışma hayatımın büyük bir kısmı için internet endüstrisine katıldım, özellikle müşteri tasarım araştırması için değil, aynı zamanda kişisel kullanım için de internette araştırma yapmak ve web sitelerini okumak için çok zaman harcadım. En hayal kırıklığı bulduğum tek şey, web sitesi oluşturma konusuna girmekte olan düşünce eksikliğidir ve bunun amacı, birçok e-işletmenin başarılı olması için kaçırılmış bir fırsat yaratır.

E-ticaret ve web siteleri hakkındaki kişisel bakış açım, web sitelerinde gurur duymazlar ve müşterilerine yaptıkları şey için bir tutku gösterirlerse, şansları, ürünlerinde gurur duymayacakları ve iyi müşteri hizmeti sunma tutkusu da eksik olacaktır.

Hatırlamanız gereken şey, web sitenizin sizin ve işletmenizin doğrudan bir yansıması olduğudur. Sitenizin görünümü, potansiyel başarı oranınızı belirlemede en önemli faktördür. Kısacası, siteniz ilk bakışta profesyonel veya göze hoş görünmüyorsa, insanların çoğu ürün ve / veya hizmetlerinizin benzer kötü standartta olduğunu varsayar.

Ölçeğin diğer ucunda, tasarımla denize düşme tuzağına düşebilir ve yüksek maliyetli gösterişli grafikler ekleyerek işleri karmaşık hale getirebilirsiniz. Harika görünümlü ve son derece estetik bir web sitesi ile sonuçlanabilir, ancak bununla ilgili tehlike, sitenizin güvenilmez olduğunu kanıtlaması ve zaman zaman yüklenmesi çok uzun sürebilir. Bir müşteri için yavaş bir yükleme sitesini ziyaret etmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur ve çoğu tarayıcı penceresini tam bir hayal kırıklığıyla kapatır. Eminim ki çalışabileceksiniz, bu sonuçta işinize mal olacak.

Bir web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gereken diğer önemli husus içeriğinizdir. Sadece bağlantılar değil, tutkuyla, görelilikle ve müşteriyle anlayışlı içerik. Birisi özellikle bir şey ararken ve web sitenizi ziyaret ettiğinde, bir nedenden dolayı ziyaret eder. Sitenizin istediği bir şey var, bunun ürününüz, hizmetiniz ve / veya bilgileriniz olsun. Aradıkları şeyi elde edemezlerse, bir sonraki siteye geçerler ve böyle devam ederler. Ziyaretçilerinizin kalmasını ve web sitenize bakmasını sağlamak için onlara bir neden belirtmelisiniz. Onlara kaliteli içerik sağlamak bu hedefe ulaşacaktır.

Web sitesi tasarım hataları konusunda sayısız başka liste ve makale olmuştur, ancak bir web sitesi tasarlamayı veya bir şablon satın almayı düşünürken dikkat edilmesi gereken bazı tuzaklardan kendi listemi derledim. Basit, açık, bilgilendirici ve iyi tasarlanmış sitelerin en başarılı olduğunu unutmayın. Mevcut bir e-iş iseniz ve satışlarınız umduğunuz gibi değilse, yukarıdakileri göz önünde bulundurun ve sitenize açık ve dürüst bir şekilde bakmak için biraz zaman ayırın. Web sitenizi geliştirmek için para harcamak, sadece ürün veya hizmetlerinizi satmak için yeterince iyi olmayan bir sitenin reklamını yapmaya ve pazarlamaya çalışmaktan çok daha iyi bir yatırımdır.

Bir şablon veya özel tasarlanmış bir web sitesi arıyorsanız, yukarıdakilerin farkında olun ve seçtiğiniz tasarımcıya veya şablon sağlayıcısına, sabit kazançlı paranızın daha düşük bir tasarımda boşa gitmemesini sağlamak için sorular sormaya hazır olun. yukarıdakilerden herhangi biri. Soru sormak size bir kuruşa mal olmaz ve bunu yapmak aslında uzun vadede size çok para kazandırabilir. Web sitenizi ilk seferde doğru yapmak para ve zaman tasarrufu açısından hayati öneme sahiptir. Web siteniz ne kadar erken çalışır ve düzgün çalışırsa, başarılı bir e-işin ödüllerini o kadar çabuk elde edebilirsiniz.

Yeni başlayanların yaptığı en büyük hata web sitesi adını Bağlantı Metnine koymaktır. Web siteniz anahtar kelimelerinizi içermiyorsa, bu mükemmel bir bağlantı kaybıdır. Google’ın bu Bağlantı metinlerine çok büyük önem verdiğini ve anahtar kelimelerinizi her zaman kullanmaları gerektiğini unutmayın.

İkinci hata, her bir anahtar kelimeyi bağlantı metninize koymaya ve bunu herkese vermeye çalışmaktır. Bu teknikte iki hata var. 1.) Google, bağlantı metnindeki her bir kelimeye ağırlık atar, bu nedenle çok sayıda dolgu kelimesi varsa (uzun cümlelerde ortaktır), hedef kelimelerinizi “seyreltir”.

Forrester Research ve Gartner Group tarafından yürütülen son iki ankete göre, e-ticaret siteleri, yavaş yükleme sitelerinin neden olduğu müşterilerin tıklaması nedeniyle her yıl 1,1 ila 1,3 milyar dolar gelir kaybediyor. Bir sayfanın yüklenmesi çok uzun sürerse, potansiyel müşteriniz beklemez. Sonuçta size mal maliyeti.

Web sitenizin her sayfasının HTML’sine uygun META etiketlerini eklediğinizden emin olun. META etiketleri, arama motorlarının belirli bir siteyle hangi anahtar kelimelerin alakalı olduğunu belirlemesini sağlayan HTML kodudur. Tüm web sitesi trafiğinin yaklaşık yüzde 80’i sekiz büyük arama motorundan kaynaklanmaktadır. Ödevinizi yaptığınızdan emin olmak ve sitenizi tasarlamadan önce web sayfalarınızı nasıl optimize edeceğinizi tam olarak anlamak iyi bir fikir olacaktır. Bu, uzun vadede çok fazla baş ağrısından kurtaracaktır. META etiketleri hakkında daha fazla bilgi için “Sitenizi Oluşturma” başlıklı eğitimi okuyun.

Arka plan ve metin renklerinizi seçerken dikkatli olun. Meşgul arka planlar metni okumayı zorlaştırır ve dikkati metinden uzaklaştırır. Sitenizin her sayfasında daima arka plan temanızla tutarlı olun. Siteniz güzel bir şekilde düzenli ve düzenli olmalıdır. Unutmayın, renkler ruh halinizi etkiler ve ziyaretçilerinizi de etkiler. Sarı ve turuncu gibi parlak renkler, daha neşeli veya mutlu olmanıza neden olurken, mavi ve mor gibi renkler sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Kahverengi ve siyah gibi koyu renklerin iç karartıcı bir etkisi vardır. İyi bir kural, elde etmeye çalıştığınız efekt türüne göre renkleri kullanmak olacaktır.

Ana sayfanız ziyaretçilerinize tam olarak ne sunduğunuzu bilmelerini sağlamalıdır. Bir siteyi kaç kez ziyaret ettiniz ve ne sattıklarını tam olarak anlayamadınız mı? Potansiyel müşteriniz ürününüzü veya hizmetinizi bulamazsa, kesinlikle onu aramak için çok fazla zaman kaybetmez. Bir sonraki siteye gidecekler ve muhtemelen geri dönmeyecekler. Sitenizi belirli bir amaç için ziyaret ediyorlar. Sitenizin sunduğu bir şey istiyorlar. Bilgi, ürün veya hizmet olsun.

Sitenizi kolayca gezinilecek şekilde tasarlayın. Gezinme bağlantılarınızı sayfanın üst, alt, sol veya sağ tarafına yerleştirin. Bağlantılarınızı düzgün bir şekilde hizalamak için tabloları kullanın. Sitenizde gezinmek için grafik düğmeleri kullanmayı planlıyorsanız, sayfanıza eklediğiniz her grafikle sayfanızın yüklenmesi daha uzun sürer. Yalnızca birkaç gezinme bağlantınız varsa, grafik düğmelerinin kullanılması iyi olur. Altıdan fazla bağlantınız varsa, yükleme sürenizi kısaltmak için metin bağlantılarını kullanmanız akıllıca olur.

Çerçeveleri kullanmanız gerekiyorsa, bunları az miktarda kullanın. Çerçeveler, düzgün kullanılmazsa, sitenizin profesyonel görünmesini sağlayabilir. İçeriğinizi görüntülemek için ziyaretçilerinizi bir yandan diğer yana kaydırmak zorunda bırakmayın. Bu çok rahatsız edici olabilir ve ziyaretçilerinizin ayrılmasına neden olabilir. Çerçeveleri kullanmanız gerekiyorsa, ziyaretçilerinize bir seçenek sunun. Çerçeveler ayetler Çerçeveler Yok. Ana sayfanızdan sitenizdeki herhangi bir sayfaya ulaşmak için gereken tıklama sayısını dörde tutmaya çalışın. Ziyaretçilerinizin sitenize ana sayfanız dışındaki sayfalardan girebileceğini unutmayın. Her sayfada her zaman iyi gezinme bağlantılarına sahip olun ve şirket logonuzu her sayfaya yerleştirin.

Ziyaretçilerinize verecek kaliteli bir e-kitap tasarlayın. Göründüğü kadar zor değil. Bir web sayfası oluşturabiliyorsanız, bir e-kitap oluşturabilirsiniz. E-kitabınızın odak noktası web sitenize iltifat etmelidir. Sadece tutkunuz hakkında yazın. Tutkunuz satışsa, e-kitabınızı eksiksiz bir satış eğitimi kılavuzu sağlayacak şekilde tasarlayarak bilgi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Tutkunuz ev tabanlı bir işse, kendi ev tabanlı işinizi nasıl başlatacağınıza dair bir e-kitap yazabilirsiniz. Gerçek tutkunuz hakkında yazıyorsanız, hakkında yazacak bir şey bulmakta zorlanmamalısınız. E-kitaplar hakkında daha fazla bilgi için “Bir E-kitap Nasıl Oluşturulur ve Sitenize Yol Vererek Büyük Trafik Nasıl Sürülür” başlıklı makaleyi okuyun.

Çalışma hayatımın büyük bir kısmı için internet endüstrisine katıldım, özellikle müşteri tasarım araştırması için değil, aynı zamanda kişisel kullanım için de internette araştırma yapmak ve web sitelerini okumak için çok zaman harcadım. En hayal kırıklığı bulduğum tek şey, web sitesi oluşturma konusuna girmekte olan düşünce eksikliğidir ve bunun amacı, birçok e-işletmenin başarılı olması için kaçırılmış bir fırsat yaratır.

  Alternatik BLOG

  Dijitalde yerini alıp dikkatleri üzerine çekmek için adım atmak isteyen şahıs ve şirketlere yönelik amacı tasarım odaklı olan web siteleri, uygulamalar, portfolyolar, işyeri içi ve dışı paket programlar geliştiren veya sunan full servis bir web stüdyosuyuz.

  Ücretsiz Analiz

  Rekabeti yüksek anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde arttırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri.

  Haber bültenimize üye olun!

  There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

  Yorum Yap